Au! Proč firmy podceňují autorizaci a autentizaci?

31. 5. 2023

 

Když firma zavádí informační nebo výrobní systém, zná očekávanou návratnost a seznam budoucích výhod. Finanční manažer získá lepší reporty, skladník okamžitý přehled o dostupných položkách, účetní přehlednější podklady k fakturaci. Jednoduše tak dokáže spočítat investice. V případě kyberbezpečnosti a ochrany dat je situace mnohem složitější. Protože platíte v zásadě „jen“ za to, že všechno funguje a o celém pozadí toho mnoho nevíte. I proto si mnoho firem říká: „to se nás přece netýká“, „naše data přece nikoho nezajímají“ nebo „něco tam máme, a to asi stačí“. A potenciální zisky se každému prodávají výrazně lépe než potenciální ztráty.

Číst více

Nejnovější články

Hackeři nejsou bojovníci v kapucích, ale podnikatelé

17. 5. 2023

 

Když vydávali odborníci z Aricomy oborový výhled na rok 2023, stálo to v něm jasně: počet hacktivistických a politicky orientovaných kyberútoků bude jenom růst. Proč se to děje? Kdo jsou lidé, kteří za útoky stojí? A hlavně, jak se jejich snaze ubránit? Na to všechno odpovídají v rozhovoru Maroš Barabas (MB) a Filip Zvařič (FZ). A upozorňují na to, že motivace útočníků často chápeme úplně špatně.

„Ten náš digitální stát.“ Co brání rychlejší digitalizaci Česka?

28. 4. 2023

 

Stát je snadný terč. Proč v roce 2023 ještě není veškerá komunikace s úřady plně digitální? Proč, když jsou technologie připraveny? Proč, když soukromé firmy digitalizovat své procesy dokážou? Proč, když je naše země líhní šikovných IT odborníků, to u nás není jako v Estonsku? Otázek, které bychom na náš digitální stát měli, je nepřeberné množství. Ale odpovědi bohužel tak jednoduché nejsou, což dokládá i rozhovor s Tomášem Rutrlem, ředitelem týmu Digital v Aricomě. Ten vzešel z někdejší společnosti Komix, jež už od devadesátých let pomáhá státu na různých úrovních „digitalizovat“ – vyvíjí a implementuje informační systémy pro eGovernment či eHealth. A jež je od března roku 2021 součástí největší české IT skupiny Aricoma.

Proč Češi investují do start-upů v Izraeli? V řadě věcí jsou o deset let dál

19. 4. 2023

 

Na světě je jen jedna země, která se rozhodla platit vlastní profesionální cyklistický tým, aby jí dělal cílenou reklamu na jedné z nejsledovanějších sportovních akcí planety. Ale Izrael dobře věděl, co dělá. Protože sousloví „Israel Start-up Nation“, pod kterým tým na Tour de France od roku 2020 jezdí, dokázalo vypálit do paměti fanoušků ze 190 zemí světa jednoduchou asociaci: Izrael rovná se start-up.

Nabízím mimořádné byznysové dobrodružství. Přesto hledám lidi těžko

3. 4. 2023

 

Když na začátku letošního roku britská komise definitivně stvrdila, že skupina KKCG smí převzít provozovatele britské národní loterie – tradiční společnost v tradičně mimořádně konzervativní zemi – jako by se pomyslně definitivně potvrdilo také to, že český byznys už se dokázal vymanit ze škatulky rozvíjející se ekonomiky z Východu a může rozehrávat vyrovnané partie s těmi nejlepšími na evropské či globální scéně.

ELITA. Pokud vás zajímá, kam míří dnešní technologie, byznys, IT a možná i svět. Výrazné příběhy, silné osobnosti a zasvěcené informace.

Testing Academy dává šanci na lepší práci. Pomohla i Ukrajincům

23. 3. 2023

 

Cesty, jak pomáhat lidem zasaženým válkou na Ukrajině, jsou různé. Za rok od začátku konfliktu si ty svoje našli jednotlivci i firmy. Společnost Cleverlance sáhla po takové, která má dlouhodobý efekt. Před rokem zorganizovala první speciální vydání svojí Testing Academy pro rusky a ukrajinsky mluvící účastníky a od té doby se lidé postižení válkou dostali i do dalších běhů akademie. Dnes už jich díky tomu ve firmě pět pracuje.

V Bruselu už se na nás dívají jinak

14. 3. 2023

 

V polovině roku 2021 společnost Aricoma, tehdy ještě pod hlavičkou jedné ze svých částí AUTOCONT, oznámila, že uspěla ve výběrovém řízení pro Evropskou komisi a stane se dodavatelem technologií i konzultačních služeb pro datová centra ve více než v padesáti evropských institucích – včetně například Evropského parlamentu, Europolu, Frontexu, Evropského soudního dvora nebo samotné Evropské komise. Všechno v celkovém objemu vyšších desítek milionů eur v průběhu čtyř let. Už řečí čísel to zní jako mimořádný příběh, ale story v pozadí je ještě o kus zajímavější. Čekejte lockdown, uzavřené hranice, čipový hladomor, nedůvěru k Čechům, bruselské zákulisí a také obyčejnou touhu to zkusit. Velmi otevřeně vypráví Jaromír Babinec, ředitel Aricomy pro fúze, akvizice a strategii.